2010. gada 7. jūlijs

Svētais Gars


Svētais Gars
Tā kā mūs radīja Dievs, kurš ir Gars, tad arī mēs esam garīgas būtnes. Jā, mums ir ķermenis, caur kuru izpaužas tava iekšējā būtība, temperaments, personība u.c. Tomēr mūsu patiesā identitāte ir garīga. Nekas fizisks nespēj apmierināt cilvēka iekšējās ilgas pazīt Dievu un būt sadraudzībā ar viņu.. Mums ir jāpastāv ar, ar Dievu sadraudzībā visu laiku, lai viņš ar savu Garu varētu darobites. Kopš piedzimšanas brīža mūsos ir tāds kā vakuums, ko piepildīt var vienīgi Dievs.  
*Lūkasa 12:15
 Jā mums ir jāsargās no mankārības un nepiesavināties otra mantas. Dzīvosim ar to kas pašam mums ir, ko Dievs mums dod., nevis tīkot pēc otra mantām, jo Debesu valstībā iejiesim ar mazumiņu nevis ar mantkārīgām mantām.
*1.kor. 2:9-16
Āmen, turēsimies pie Kristus prāta nevis vadoties pēc savas iegribas. Lai viss notiek pēc tā Kunga prāta nevis pēc mūsu. Jā mums ir jālūdz pazemībā, garā un patiesībā tā ir patiesa.
lūgšana.
Interesanti, ka Jēzus bieži vien privātās sarunās atklāja dziļas garīgas patiesības. Piemēram, sarunā ar samarieti, kura bija atnākusi smelt no akas ūdeni
 *Jāņa 4:1-12
, Jēzus teica,, ka,, Dievs ir gars, un tiem, kas viņu pielūdz, tas jādara garā un patiesībā.’’
Lai arī mums to ir pagrūti saprast, Dievs kā persona ir Gars. Mums ar tevi ir fizisks ķermenis, car kuru izpaužas mūsu iekšējā būtība.  Dievs ir persona, kurai piemīt raksturs un individualitāte, taču viņš kā nevaram saskatīt vēju, kau arī redzam darbības rezultātu. Svētais Gars tiek saukts par Dieva Svēto Garu. Svētais Gars ir Dievs, un viņš caur mums, kristiešiem, vēlas paust Dieva dzīvi un raksturu
  • Efezišiem 4:30
Ja mīļie neapbēdiniet Dieva Svēto Garu, dzīvosim mīļi viens pret otru. Lai Dievam nav jābēdājas par mums. Jo Jēzus vēlas lai mūsu dzīve būtu jauka staigājot kopā ar viņu pa viņa sagatavoto ceļu, lai nebūtu tukšums kādā vietā, Jo tas ja lūgsim tad tikai Dievs varēs aizpildīt mūsu tukšumu. Bet ar mūsu kungu viss ir iespējams! Esi Stiprs Tai Kungā.
Jūdas Vēstule 1:17-25pantam                                   
      Rakstot Galatijas ticīgajiem. Apustulis Pāvils runā par Svētā Gara augl,,augli”. Viņš norāda uz to , ka Svētā Gara darbs jeb kalpošana ir būy Dievam mūsos un caur mums. Tā ir viņa kalpošana- izpaust Dievam piemītošās dzīves īpašības. Ar dažām no Dieva īpašībām iepazīsimes tālāk.
Galat. 5:22-23
Sātans savukār pauž savas dzīves īpašības, kuras Pāvils ir uzskaitījis iepriekšējos pantos Galat 5:19-20
Viņa raksturs ir tiešs pretstats Dieva raksturam. Piemēram, Dievs ir Svēts, bet sātana dzīves kvalitāte tiek raksturota kā,, nesvēta’’.
2. Tim. 3:1-7
Kā Mēs redzam lai varētu pastāvēt Dievam priekšā.Mums ir jāatmet ļaunums. Tātad Svētais Gars ir persona, nevis  kāds spēks vai ,,tas’’. Viņš ir pats Dievs gan kā persona, gan dzīves izpausmē. Tu turpināsi atklāt šīs patiesības dziļumu visu savu Kristie;sa dz;ivi, tāpēc neuztraucies, ka šobrīd vel nespēj to pilnībā saprast! Lasot Dieva vārdu Bībeli, tu uzzināsi, ko Svētais Gars grib tevī darīt. Ir viena lieta, ko Dievs nedara un kas ir tikai laika un enerģijas sķiešana. Ja viņš tev ir devis Svēto Garu, tad tam ir jābūt daudziem pamaotiem iemesliem.  Jā Dievs palīdzēs atklāt Svētā Gara patiesības mums visu dzīvi. Tu varbūt jautāsi:,, Kurā brīdī Dievs manī ielika savu Garu?’’ Tajā Kad tu piedzi, no jauna! Tev pat mevajadzēja lūgt, lai Dievs Tev dod savu Garu. Tas or Dieva darbs, un viņš to paveica. Nav neklāda vajadzības lūgt, lai Svētais Gars ienāk tavā dzīvē, jo viņš jau mājo Tevī.
Efeziešiem 1;12-14
Mums Dieva dāvanas vajadzētu lietot lietderīgi, un novērt, to ko viņš dod mums. Kad tu uzticēji Jēzum savu dzīvi, viņš ienāca, lai ieņemtu savu vietu kā Kungs. Viņš ir tevī klātesošs, un tava iekšējā būtībā tam redzēt fiziski, bet viņš ir tevī klātesošs, un tava iekšējā būtība tam piekrīt. Ticībā tu rīkojies saskaņā ar to ko viņš ir rakstījis savā vārdā. Dievs Tēvs, Viņa Dēls Jēzus Kristus un Dieva Svētais Gars ienāca lai iemājotu tevī tajā mirklī, kad tu kluvi par kristieti. Tev nav katru  no viņiem atsevišķi jāaicina uenākt tavā dzīvē. Nav iespējams, ka tevī mājotu tikai viena no Dieva personām. Dievs savu Svēto Garu mūsos ielita pirms dzimšanas mums tik jāmāk to saskatīt un pareizi staigāt tur kur Dievs mūs ved.  Jēzus ieliek mūsos to kas katram mums ir vajadzīgs, bet mums ir jāpaļaujas lai viņš varētu strādāt un likt mūsos to kas mums pietrūkst. Kad tu aicināji Jēzu ienākt savā dzīvē, viņš neienāca viens. Tevī mājo visas trīs Dieva personas! Pateicies viņam par to un Slavē, ka viņš tev mācies, ko tas īsti nozīmē. 
Jāņa 14:26
Svētais Gars mūs mācīs to ko Doevs ir gribējis lai mēs darām.
Jaņā 14:15-31pantam
mums ir svarīgi iemācīties to ko Dievs vēlas lai mēs zinātu.
            Pastāvīgi Lūdzu izlast 2.Kor.6-16 nodaļai un uzzināsiet Dieva patiesību.
Rom. 8:28
Jā mums jāmācās gaidīt, kad Dievs atbildēs citreiz tas notiek uzreiz , bet arī var pajiet mēneši vai gadi, kamēr saņem atbildi.
Dažs jautā:,,cik daudz Dieva, Jēzus un Svētā Gara ir manī? ‘’Dievs droši vien ir izbrīnīts un reizēm pat apbēdināts, kad uzdodam jautājumus, kas mums pašiem šķiet sakarīgi, bet Dieva acīs robežojas ar muļķību.
Viens patiešām skaidrs: Tevī nevar būt 30% Svētā Gara 60% Jēzus un 90% Dievs. Dievu nav iespējams sadalīt. Šajā gadījumā .  Var būt tikai vai nu viss, vai nekas.  Ar,, visu” es nedomāju, ks tevī ir iemājojies,,viss’’’Dievs. Tas burtiski nebūtu iespējams. Tev ir viss, kas Dievam nepieciešams, lai caur tevi var
Nepieciešams lai caur Tevi varētu paveikt savu darbu.
Es tāpat nesaprastu,,, cik daudz’’ Dieva ir manī, pat ja viņš man pateiktu. Tomēr Dievs mums ir apsolījis, ka viņa klātbūtne mūsos ir pietiekama, lai viņš caur mums varētu izdarīt to, ko ir paredzējis.  Mūsos esošais Dieva s’peks proporcionāli atbilst viņa godības pilnajai varenībai,nevis mūsu vajadzībām.
Efeziešiem 1:17-18
Kolosiešiem 1:11-12
Ir cilvēki, kas Lūdz pēc vairāk Svētā Gara, it kā viņos vēl nebūtu pietiekami Dieva Gara.  Mums ir jāmācās uztvert Kristīgu dzīvi no Dieva perspektīvas nevis mūsējās. Galu Galā viņš ir mūsu pestīšanas autors un īstenotājs.  Viens no iemesliem, kāpēc Svētais Gars  tagad mājo tevī,  ir iemācīt tev tās garīgās patiesības, kuras Dievs grib, lai tu zinātu un pielietotu savā dzīvē.
Ebrejiem 12:1-2
Tātad,cik daudz  Svētā Gara mājo tevī? Pietiekami daudz. Tev nekad nebūd jālūdz Dievam, lai viņš dotu vairāk sevis. Mūsu uzdevums ir arvien labāk saprast un pieņemt viņa iemājojošo klātbūtni.Šo patiesību izprašana tiek dēvēta par garīga brieduma procesu.  Kāpēc Dievs kā Gars ienāca dzīvot tevī un manī? Aplūkosim vairākus iemeslus, kurus Dievs ir īpaši izcēlis savā vārdā. Nav iespējmas pārspīlēt Bībeles lasīšanas nozīmi. Tā ir jālasa ne tikai kā interesanta grāmat, bet arī tāpēc , ka Dieva vārds ir mūsu garīgā barība Kad Dievs sūtīja tevī Svēto Garu, tā bija viņa,,iemaksa ar pēcmaksua’’ tavā dzīvē. Droši vien arī tu esi kaut ko iegādājies, samaksājot pirmo iemaksu. Prece tev likumīgi pieder, bet tu esi iecerējis to nomaksāt pa daļām.  Mūsu gadījumā Dievs samaksāja pilnu cenu, atpirkdams mūs ar Jēzus dārgajām asinīm. Kā apstiprinājumu saviem nākotnes nodomiem, proti, atgriesties un paņemt mūs pie secis, Dievs mums kā zīmogu deva Svēto Garu. Svētais Gars ir Dieva identifikācijas zīme, kas liecina, ka mēs esam viņa īpašums( tāfad runa ir par īpašumtiesībā) un ka reiz pēc mums atgriezīsies.  Šī apziņa sniedz patiesu mieru un prieku. Dievs nekad un ekāfā gadījumā mūs neatdos atpakaļ agrākajam īpašniekam un kungam.- velnam.
2.Kor. 1:20-22/5:5
1.Pētera 1:18-19
Mūsu pienākums tagad ir slavēt Dievu un pateikties, ka mēs piederam viņam, un ka Svētais Gars ir mūsos pierādījums Dieva tagadnes un nākotnes nodomiem. Jā pateiksimies tam Kungam katru dienu un brīdi, ka katru dienu varam nodzīvot viņa žēlastībā.  Cits svarīgs iemesls tam, kāpēc Dievs mums deva Svēto Garu ir, lai mēs varētu sazināties, proti, Dievs ar mums un mēs ar viņu. Vienkāršs un labs piemērs ir radio.
Rom. 8:11
Lai kurp tu dotos, visur atmosfērā ir radio viļņi uztvert, tev būs grūti pārliecināt par to kādu skeptiķi. Tad tu tos varēsi pastiprināt, un kļūs dzirdzama skaņa. Tāpat tas ir ar Dievu.  Pirms tu kļuvi par Kristieti, tevī nebija Svētā Gara, tāpēc tu nevarēji uztvert un saprast garīgo vēsti Dieva rakstītajā vārdā vai Lūgšanā. Ar vienkāršiem cilvēciskiem līdzekļiem tu arī nevarēji veidot garīgu saziņu ar Dievu. Garīga  vēsts tiek nosūtīta un saņemta caur garīgās dzīves avotu-pašu Dievu. Iesaku tev uzmanīgi izlasīt.
1.Korintiešiem 2:6-16
Lai Dievs varētu ar Tevi sazināties, tevī ir jābūt Svētajam Garam. Ar cilvēka dabisko prātu nav iespēajsm sarapst Dievu vai viņa vārdi. Ar vārdu,, dabisks’’ Šeit ir domāts nekriestieša prāts. Svētais Gars ir Dieva ielikts uztvērējs, lai mēs varētu saprast viņa gribu un vēlmes, kas atklātas viņa vārdā . Slavē Dievu par to, ka Svētais Gars ir tavs skolotājs! Lūdz arī par to, lai tu būtu labs skolnieks! Tas nozīmē klausīties un paklausīt tam, ko skolotājs māca. Svētais Gars tev atklās to, ko Tēvs grib, lai tu zinātu. Tu uzreiz nesapratīsi visus pantus, ko izlasīsi. Garīgās izaugsmes process ilgst visu dzīvi.
Jāņa 14:16-17,25.
Būdams gudrs Tēvs, Dievs tevi nepārbaros.  Dievs ir izstrādājis mūsu ēdienkarti un zina, kas mums ik dienu ir,, jāapēd.’’ Svētais Gars tev mācīs principus, ko pielietot ik dzīves dienu.  Dievs precīzi zina, kas tev katru dienu ir jāmācās. Dievs Tevi vadīs un virzīs saskaņā ar viņa nolikto laiku. Tas mūs nomierina, taču reizēm arī uztrauc.  Piemēram, nereti mēs nospiežam, ka Dievs kavējas ar lēmumu, tpomēr pēc laika saprotam, ka viss ir noticis īstajā, Dieva noliktajā laikā.
Rom. 8:28- Un mēs zinām, ka tiem, kas mīl Dievu, visas lietas nāk par labu, tāpēc, ka tie pēc Viņa mūžīgā nodoma ir aicināti.  Ir svarīgi saprast piekāpšanās nozīmi. Tu nonāc krustojumā, ieraugi brīdinājuma zīmi un tūlīt paskaties pa kresi un pa labi. Kāpēc acīmredzot tāpēc, lai pārliecinātos, vai tur nav kaut kasm, kam vajadzētu dot ceļu, Piemēram, 5000 tonnu smags autofurgons.  Varam secināt, ka piekāpties nozīmē dot ceļu, atzīt kaut kā klātbūtni un dot tam pilnīgu rīcības brīvību.
Šis pats vārds ir lietots arī Romiešiem 12:1-2
1 Es jums lieku pie sirds, brāļi, Dieva žēlsirdības vārdā nodot sevi pašus par dzīvu, svētu Dievam patīkamu upuri, tā lai ir jūsu garīgā kalpošana.
2 Un netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā garā, lai pareizi saprastu, kas ir Dieva griba: to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs.
Pāvils raksta, ka mums sevi ir jānodod Dievam. Tas nozīmē būt pieejamiem Dievam jebkurā situācijā.  Šāda rīcība prasa cilvēka gribas apzinātu izvēli. Mums ir jāpārdomā situācija un jāpieņem lēmums, balstoties uz Dieva vārda garīgajiem principiem.  Praktiski tas nozīmē dienu mo dienas poeņemt simtiem garīgu lēmumu.  Citiem vārdiem, man ir jāļauj Dievam darī to, ko viņš grib paveikt manā dzīvē.  Tāpat mums jāuztver mūsu attiecības ar Svēto Garu.  Mums ir jāapzinās viņa klātbūtne mūsos ar rakstu palīdzību jāsaprot, ko ļaut Svētajam Garam kontolēt mūsu būtību. Svētais Gars ir vienīgais kurš spēj īstenot Tēva nodomus, atklājot jeb izdzīvojot caur mums paša Jēzus dzīvi.  Kad sākam aptvert, cik lielu mīlestību viņš ir parādījis, atdodams par mums Kristu mums vajadzētu laprāt pakļauties viņa ozraudzītam Ceļam.
Rom. 5:6-9pantam.
Un tu uzzināsi, kā Dievs ir apliecinājis mums savu mīlestību. Vārdam,, pakļauties” var būt arī negatīva pieskaņa. Tas asociējas ar negribīgu piekāpšanos kaut kam vai kādam, kuram mēs nemaz īsti negribam padoties.  Piemēram, ja kāds tev lauž roku, tu vari galu galā teikt:,, Es padodos”, lai tava roka netiktu izmežģīta.  Šajā gadījumā tu padevies kādam par sevi stiprākam. Tomēr tu to izdarīji ar rūgtu garšu mutē un asām sāpēm rokā.  Lai gan mēs parasti to neiedomājamies ,
Romiešiem 16:13
Teikts, ka grējot mēs padodamies velnam un viņa iegribām. Velns mūs nespiespiež grēkot. Viņš bar tikai mūs kārdonāt un cerēt, ka mēs pakļausimies viņa vēlmēm. Tas pats princips attiecas uz Svētā Gara klātbūtni. Mums vajadzētu ar prieku un labprāt dot Svētajam Garam rīcības brīvību., lai Dievs tiktu pagodināts, tas ir,lai viņš varētu caur mums izpaust savu gribu un vēlmes. Ja nepakļaujam savu dzīvi Dievam, vienīgā alternatīva ir paturēt to sev un nolemt iznīcināšanai. Pareizai izvēlei nevajadzētu būt grūtai. Dievs mūs ir brīdinājis netraucēt Svētā Gara darbu savā un citu Kristiešu dzīvē. Galu galā, Svētais Gars grib vienīgi pagodināt Tēvu un darboties mūsu labā. Mēs esam pamācīti neapbēdināt un neapsklāpēt Svēto Garu.
Efeziešiem 4:30
1.Tesaloniķiešiem 5:19
Tātad mēs arī varam pateikt nē Svētā Gara mudinājumiem ir ik brīdi vadīt mūs Dieva ceļos.  Nepastāv  ne mazākā iespēja, ka Svētais Gars tevi varētu mudinātu darīt kaut ko tēvam nepatīkamu.  Šeit lietotie vārdi,,vest’’UN ,,vadīt” nenozīmē mistisku pieredzi vecajā Derībā Dievs veda un vadīja Izraēlu un pārliecināja par savu klātbūtni tuksnesī, rādot tiem fiziski redzamas zīmes.  Tas bija mākoņu stabs dienā un uguns stabs naktī ,kas atradās virs viņiem 24 stundas dienaktī.
2.Mozus 13:21-22
Jāņa 16:13
Parasti gan Dievs mūs nevada šādā veidā. Viņš mūs vada cau Bībelē lasīto vārdu, kā arī izmantojot ikdienišķās situācijas. Lasot Bībeli, tu sapratīsi, ka Dieva morāles un ētikas principi izriet no viņa Svētās un taisnīgās dabas. Svētais Gars vadīs tavas domas un lēmumus saskaņā ar šiem pricipiem. Sarunājoties ar citiem kristiešiem, kuri grib sekot Dieva vadībai savā dzīvē, tu jutīsi iedrošinājumu un pamudinājumu izvēlēties Dieva ceļu, nevis savējo.
Psalmi 119:97-105
Svētais Gars mums māca tikai to, ko Tēvs grib, lai mēs zinātu.  Trīsvienīgajā Dievā ir absolūta harmonija. Starp viņiem nevar būt rakstura vai nolūku nesaskaņas  Svētais Gars nekad mani nemudinās pieņemt lēmumu, kas būtu pretrunā ar Dieva darbu. Kā Jau teicu, tādā gadījumā Dieva valstība būtu sašķēlusies un sabruktu no iekšines.
Jāņa 16:12-15
Romiešiem 8:26-28
Rakstos ir doti konkrēti principi par mūsu attiecībām ar Svēto Garu un viņa kalpošanu(funkcijām) mums.Daži no tiem ir ,,staigājiet Garā, lūdziet Garā, dzīvojiet Garā!’’ Citiem vārdiem visai mūsu uzvedībai ir jāsaskan ar principiem, kurus Svētais Gars mums māca Dieva vārdā, Bībelē. Negaidi, ka tu sāksi staigāt, ar kājām nepieskaroties zemei! Staigāt Svētā Gara vadībā nozīmē ik dienu pieņemt simtiem saprātīgu lēmumu. Staigā- Galatiešiem 5:16
Lūdz Efeziešiem 6:18
Dzīvo Galatiešiem 5:25
Svētais Gars ir mūsos arī tāpēc, lai palīdzētu mums ieraudzīt grēku, kad tas atkal paceļ savu atbaidošo galvu un mūs kārdina. Viens ir nožēlot grēku pēc tam, kad tas ur izdarīts. Bet gluži kas cits ir vērīgi uztvert un paklausīt Svētā Gara balsij un vispār izvairīties no grēka. Mūsu vecajai miesai pilnīgi dabiski patīk grēkot un pēc tam atzīt izdarīto. Sātans veikli prot izraisīt mūsos nepatiesu nožēlu pēc tam, kad esam grēkojuši. Viņš ir panācis to, ko gribēja, un mēs jūtam sevis žēlošanas uzplūdus un solāmies nekad vairs tā nedarīt, labi zinot, ka itin drīz mēs atkal nonķasim līdzīgā situācijā.
Svētais Gars pilda Tēva norādījumus, un, ja vien m;es uztversim viņa vadību caur Dieva vārdu, viņš jau laikus mūs brīdinās par konkrētiem kārdinājumiem. Mūsu morālā atbildība ir izvēlēties negrēkot un darīt visu, lai bēgtu no kārdinājuma. Praktiskā puse, kā izvairīties no kāda grēka, ir mūsu ziņā. Vārds,, bēt’’, Un pilnībā izvairīties’’.
1.Kor. 6:18/ 10:14
1.Tim 6:11
2.Tim 2:22
Jēkaba 4:7
Tikko kļuvis par kristieti, tu varbūt vēl neaproti, ka ir bīstami darīt to vai citu lietu. Tu vari skatieties filimu un vērtēt to kā labi izklaidējošu. Pēc pusgada kāds tev iesaka noskatīties šo filmu un tu atbildi,, Jā! Tai nav ne vainas. Esmu to jau redzējos.’’ Bet tas , to skatoties, tu pēkšņi jūtu nepatiku pret tajā lietoto vārdu krājumu( īpaši ja tiek nevajadzīgi un necienīgi piesaukts Dieva vārds), pret dievdomīgām ainām un sižetu kopumā.
Rom. 12:2
Caur Jēzu Kristu Tēvs jau ir nodrošinājis garīgos resursu, kas nepieciešami, lai iegūtu uzvarau pār ikvienu grēku. Uzvara jau it izcīnīta, un mums atliek tikai dzīvot tajā, jo Kristus dzīvo mūsos.
Romiešiem 6:11
Ka Svētais Gars grib, lai mēs saprotam, ka mūsu uzdevums ir,, spriest , ka esam miruši grēkam.’’ Un mums vairs nav jāklausa tā iekārēm. Dievs nesaka, ka grēks būtu miris. Mums ir jādzīvo uzvarā.
Galat 1:4
Nonākot konkretā situācijā, mums var nebūt ne jausmas, kad sātans ir izlicis lamatas. Atvēta sirds šadā brīdī uztvers Svētā Gara brīdinājumu, kas mudinās būt īpāsi uzmanīgam pret ļaunā Gara nodomiem.
1.Jāņa 3:1
Staigāt garā nozīmē pastāvīgi apzināties rakstu mācību, par to, kā mums ir jādzīvo un kā nav.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru