2015. gada 8. novembris

Svētruna Rom. 12:9-13

Svētruna 08.11.2015
Auces baptistu draudzē
Tēma:-  Kristietis ikdienas darbos
Rom.12:9-13:
Jūsu mīlestība lai ir neliekuļota. Nīstiet to, kas ļauns, pieķerieties tam, kas labs. 
Brāļu mīlestība jūsu starpā lai ir sirsnīga. Centieties cits citu pārspēt savstarpējā cieņā.  Savā darbā neesiet kūtri, esiet dedzīgi garā, gatavi kalpot Tam Kungam, 
priecīgi cerībā, pacietīgi bēdās, neatlaidīgi savās lūgšanās. Palīdziet svētajiem viņu vajadzībās, centieties parādīt viesmīlību!
Pāvils šajā rakstu vietā sniedz īsus uzvedības noteikumus, kuri jāievēro mūsu ikdienas dzīvē.  Pirmkārt pievērsīm uzmanību frāzei mīlestīai?  Ko tā nozīmē tev tavādzīvē?  Ko Pāvils domā ar vārdiem, jūsu mīlestība lai ir neliekuļota?  Manuprāt Pāvils ar to pasaka, lai mīlestība mūsu starpā būtu patiesa, lai mēs tiektos savādzīvē pēc patiesām un paliekošām vērtībām. Grēks bojā mīlestībasdziļumu, ja mēs ļausim vairotie ļaunajam, tad mīlestība pazudīs, bet Dievs mūs aicina, lai mūsos būtu mīlestība.  Mīlestība nedrīkst būt liekulīga- Ir viegli uzspēlēt mīlestību, bet ātri to var pamanīt, Mīlestība aiz aprēķina ar domu par izdevīgumu. Ka es ko varu saņemt, tā nav kristīga mīlestība…
Lasīsim:
·        Rom.8:31-39
·        1.Kor. 13(Mīlestības nodaļa)


1)   Novēršanās no ļaunā un pieķerties labajam….    
Tev ir jāizvēlas  taisnīgums un jāatmet grēks. Pagriez muguru grēkam un dari tikai labu. Lai vairojas mīlestība un ļaunums iet mazumā. Pāvils Rom. 12:9- mums  atgādina šādus  vārdus’’Nīstiet to, kas ļauns un pieķerieties tam, kas labs" (Rom. 12:9 ,,Ja es netaisnību turētu savā sirdī, tad Kungs tas Visuvarenais mani nebūtu uzklausījis" (Ps. 66:18).

Viss, kas tev jādara, ir piesaukt Kristus asins nopelnu un Jēzus vārda vareno spēku. Atsakies no grēka, būs kārdināšanas, bet vienkārši saki nē, jo Jēzus par mums ir samaksājis un mēsvaram baudīt Viņa neizsakāmo godību būsim par to pateicīgi.  ,,Tāpēc lai grēks nevalda jūsu mirstīgajā miesā" (Rom. 6:12)! Kļūsti tīrs! Izbeidz jebkādu sadarbību ar grēku. Nepadodies kārdināšanām. ,,Mitieties ļaunu darīt, mācaities labu darīt" (Jes. 1:16-17)!


                          <<
>> ko tas nozīmē?

Te Raksti īpaši runā par savstarpējo brāļu mīlestību Kristū.Būt vienotiem, jo mēs esam brāļi un māsas Kristū.
Vārds “sirsnīga mīlestība” oriģināltekstā izsaka maigu tēva vai mātes mīlestību uz saviem bērniem, kā arī mīlestību, kāda ir brāļiem vienam pret otru. Apustulis saka, ka visu kristiešu vidū, kas savstarpēji ir brāļi un māsas, jābūt šādai patiesai mīlestībai un sirsnīgai līdzjūtībai.

Dažiem kristiešiem ir vēsa un atsvešināta attieksme pret ticības brāļiem. Viņi par saviem brāļiem gan neko sliktu nerunā, bet arī neapskauj tos ar sirds mīlestību un neliekas par tiem ne zinis. Šādas attiecības ir ļoti tālas no patiesas brāļu mīlestības. Ja mēs tiešām esam brāļi uz visu mūžību, tad mums vienam otru būtu jāpazīst un jāmīl. Mums jāapskauj brāļi gan priekos, gan bēdās, un tas jādara ar gādību, pacietību un maigumu, kā tēvs vai māte apskauj savus bērnus. Tāda šeit ir apustuļa doma.
Luters piebilst:
“Miesīgas mātes attieksme pret savu bērnu labi māca to, ko draudzīga un brālīga mīlestība dara, cieš un panes attiecībā uz savu tuvāko. Tā pret mums ir izturējies un joprojām izturas arī Kristus, kas visu laiku mūs panes un sirsnīgi par mums rūpējas – par mums, kas esam tik nešķīsti, nepilnīgi, vāji un grēcīgi, ka, šķiet, nemaz neesam kristieši. Bet, neraugoties uz mūsu vājībām, Viņa mīlestība padara mūs par kristiešiem.”
(citāts no: http://www.ebaznica.lv/sirsniga-milestiba-pret-ticibas-braliem-35621/)


3.  Cieņas izrādīšana: Ļoti daudz problēmas rodas no tā, ka netiek izrādīta cieņa viens otram.  Kādam draudzē netika ierādīta vieta. Nepateica paldies!!!! Kāda ir tava attieksme?  Kā tu attiecies pret lietām? Kā tu attiecies pret brāļiem un masām, kas ir tev apkārt…Mūsdienās vārds ‘’Cieņa izkausās ļoti novecojis, jo mēs esam pazaudējuši cieņas jēgu. Ja tu necieni  to cilvēku, kas tev ir blakus, tu nevari cienīt arī Dievu.  Tātad cieņas izrādīšana ir ļoti svarīga sastāvdaļa attiecībās.  Bībelē ir teikts, par pazemīgumu un lepnumu. Cieņas izradīšana nozīmē, ka mēsparādam viens otram pazemību… Cieņas izrādīšana otram nozīmē, to, ka mēs parādam, ka otrs cilvēks mums ir nozīmīgs un svarīgs. Cieņas izrādīšana otram cilvēkam ļauj saprast viņa nozīmīgumu un atbildīgumu. Ar vārdiem, mēs varam celt otru un arī nomaitāt. Tādā veidā mēs arī pagodinam Dievu, ja izrādam cieņu. Ieraugi otrasvarīgumu un novērtē to Dievs vēlas, lai mēs otram izrādītu cieņu.
Cieni savu tuvāko, kā sevi pašu.   Cilvēks Dieva acīs ir vērtība. Ja mēs cienam otru, tad varam cienīt Dievu, ja necienam savus apkārtējos tad nevaram cienīt Dievu.  Neaprunā savu tuvāko nenoniecini, bet izrādi cieņu.


4.)   Savā darbā neesiet kūtri-  Kristieša dzīvē ir jābūt noteiktam spēkam un enerģijai, tajā nav vietas kūtrumam.  Mums ir jābūt atbildīgiem pret savu dzīvi, jo Dievs no katra prasīs atbildību. Jo pasaule ir kaujas lauks starp labo un ļauno, laika ir maz, tāpēc šajā rakstu vietā ir teikts, lai būtu gatavi, lai neiesūnotu savā darbā, bet lai ietu uz priekšu. Kristietis ikdienas darbos, tā uzdevums ir pagodināt Kristu nesot un darot zināmu Viņa vārdu pasaulē…

5. esiet dedzīgi garā.
Mūsu garam vienmēr ir jāliesmo.  

6. gatavi kalpot Tam Kungam…  Vai tu esi  gatavs kalpot un darīt zināmu Dieva vārdu pasaulē. Mūsu uzdevums ir pagodināt Dievu. Kalpot ar prieku nevis aiz pienākuma, lai kalpošana tev dotu prieku, ka tu Dieva darbu vari darīt aiz prieka nevis aiz pienākuma apziņas.


 
7;)Priecīgi cerībā: Tāpēc tās nozīmē, ka mums ir jābūt optimisma pilniem. Tieši tāpēc, ka ir Dievs. Tāpēc mums ir jābūt pārliecībai, ka viss labākais vel ir priekšā. Dzīvē nav bezcerīgu situāciju, ir tikai cilvēki kas šo cerību ir pazaudējuši… Nekad nedrīkstam pazaudēt cerību.

8. Pacietīgi bēdās:  ‘’Ciešanas padara dzīvi košāku.  Cilvēks var pārciest visu, ja Viņš ir ar Kristu. Kristus mums dos spēku izturēt visas vētras…Esi Dievam pateicīgs arī par tiem grūtiem brīžiem, kas ienāk tavā dzīvē, Tici un Dievs tevi izvedīs visam cauri un tu būsi uzvarētājs, ‘’jo tiem kas Dievu mīl, visas lietas nāk par labu’ (Rom. 8:28) , Tu esi uzvarētājs, Dieva acīs, tu esi ļoti svarīgs jo Tu esi uzvarētājs, ieraksti šos vārdus Tavā sirdī, ka tu esi uzvarētājs, un Tev ar Dievu viss ir iespējams.

10. Neatlaidīgi lūgšanās-  Pirmkārt jau būtu jājautā, kas ir neatlaidība? Neatlaidība nozīmē to, ka mēs pie pirmajām grūtībām neapstājamiesm, bet dodamies tālāk, lai sasniegu savu mērķi. Tāpēc Pāvils caur šo rakstu vietu mums atgādina, lai mēs būtu neatlaidīgi lūgšanās.
”Klauvējiet, tad jums taps atvērts”, ”[Esiet] neatlaidīgi savās lūgšanās” un ”Kas labs, to paturiet”. (Mateja 6:33; Lūkas 11:9; Romiešiem 12:12;1. Tesaloniķiešiem 5:21.)
Neatlaidība izpaužas tad, kad mēs cenšamies tikt pāri savām neveiksmēm
Salamana Pamācībās 24:16 ir teikts: ”Taisnais krīt septiņas reizes un ceļas atkal augšā.” Sastapšanāsar grūtībām nenozīmē to, ka mania dzīvei ir pienācis gal neatlaidīgs cilvēks neatmet ar roku, bet vienmēr rīkojas. Kaut krītam, bet ceļamies un mēģinam no jauna.


11) Šeit mēs tiekam mudināti dot palīdzēt Rom.12:13

12) Parādīt viesmīlību-
Ebr. 13:2, 1. Tim. 3:2, Tit. 1:8, 1.Pēt. 4:9
Ebr.13:2-  Neaizmirstiet viesmīlību! 
1.Pēt. 4:8-9  Par visām lietām lai jums būtu sirsnīga mīlestība citam pret citu, jo mīlestība apklāj grēku daudzumu. 
Esiet viesmīlīgi cits pret citu bez kurnēšanas. 



Viesmīlība ir viena no praktiskām iespējam kalpot Dievam. Bībele saka: „Neaizmirstiet viesmīlību! Jo daži ar to, pašiem nezinot, savos namos ir uzņēmuši eņģeļus!” (Ebrejiem 13: 2)
Patiesa viesmīlība ir Dieva dāvana; tā ir labprātīga un nepiespiesta. Bībele saka: „Esiet viesmīlīgi cits pret citu bez kurnēšanas. Kādu katrs dāvanu saņēmis, ar to kalpojiet cits citam kā labi dažāda veida Dieva žēlastības namturi.” (1. Pētera 4: 9-10)
Viesmīlība ir dāvana, kuru Bībele aicina pielietot apzināti un mērķtiecīgi. Bībele saka: „Palīdziet svētajiem viņu vajadzībās, centieties parādīt viesmīlību!” (Romiešiem 12: 13)
Bībele mūs aicina ne tikai parādīt viesmīlību, bet arī pieņemt to no citiem. Pieņemot viesmīlību, mēs dodam cilvēkiem iespēju izpaust viņu labsirdību. Bībele saka: „Tanī pašā namā palieciet un ēdiet un dzeriet to, kas tiem pie rokas, jo strādnieks ir savas algas cienīgs; bet neejiet no vienas mājas uz otru.” (Lūkas 10: 7)

(  materiāls no: http://bibelesstudijas.lv/lv/ko-par-to-saka-Bibele/?read=85)

2015. gada 1. novembris

Svētrunas tēma: Kristus miesa.

Tēma: ’’ Kristus miesa’’
Rakstu vietas: 1.Kor.12:12-27, Jāņa ev.17:21-26, 1.Kor.11:27;
Ro­­­­m.12:3-8
Tu esi svarīgs, jo Tu piederi Kristum. Vai mēs apzināmies to? Dievs vēlas lietot tevi un caur tevi darboties.  Šajā rakstu vietā, Pāvils baznīcu attēlo kā  Kristus miesu un mēs esam tās locekļi. Krist­­us miesā ir jāvalda saskaņai, un vienotībai, kaut brīžam ir grūti to saglabāt, bet šāds ir uzdevums, uz kuru mēs ikviens tiekam aicināti. Pāvils saka: ‘’Jūs esat Kristus miesa’’
Tātad: Mēs esam Kristum svarīgi. Mūsu ķermenim ir svarīga katra funkcija un tai piederošie locekļi. Tāpat Kristum Viņa draudzei, jo mēs visi kopā esam Kristus miesa.  
Mēs esam Kristus miesa, bet kāda ir mūsu rīcība? 
Vai mēs attiecamies un dzīvojam tā, kā saka Kristus, ka mēs esam Viņa miesa
Jēzus lūgšana:
 Jāņa ev. 17, lai visi būtu viens, tātad vienoti.  
Kādas ir mūsu attiecības vienam ar otru, cik mēs esam vienoti Kristus darbā?
Kādā veidā mēs apliecinām Kristu?
Kādu Kristus mēs atspoguļojam pasaulē? Šeit arī parādās arī attieksmes jautājums, kāds ir mūsu attieksme pret lietām, kuras Dievs mums ir uzticējis, kā mēs attiecamies pret to. Attiekme, kāda ir tava attieksme pret Kristus miesu. Kāda ir Tava attieksme pret brāļiem un māsā, jo mēs esam Kristus miesa.

 1.Kor.11 sākot ar 27 p., runājot par Svēto Vakarēdienu.
Kas ir Kristus miesa? : Draudze- ir Kristus miesa.
Lasot šo rakstu vietu: Ja es esmu naidā ar vienu no draudzes locekļiem, tāpēc mūsu dzīvē ir daudz smagu momentu… Ļoti nopietna tēma, vai mēs izšķiram Kristus miesu un kā mēs attiecamies pret to. Vai mēs esam vienoti? Vienoti Dieva darbā, vienoti misijā kurā Dievs mūs aicina. Mēs esam Kristus miesa, ja es saceļos pret savu brāli, tad mēs neizšķiram Kristus miesu… Vai mēs izšķiram un saredzam Kristus miesas svarīgumu? Ja mēs attiecamies nepareizi pret Kristus miesu, tad nevaram savā dzīvē gaidīt svētības. ­
Vienotība draudzē: Kristus miesā ir jāizpaužas vienotībai, ja mēs neesam vienoti, tad Kristus miesa nevar funkcionēt pareizi. Kristus miesai ir jābūt vienotiem un katram locekļiem ir sava vieta, katrs loceklis ir nozīmīgs. Tāpat tu Kristus miesā esi ļoti nozīmīgs, arī Tev Dievs dod dāvanu ko Tu vari darīt… Nesaki, ka tu neesi svarīgs, izņem no savas sirds, un lūdz, lai Dievs paņem projām šaubu domas, bet runā pozitīvi, ka tu esi svarīgs Kristus miesā. Dievam tu esi svarīgs brāl un māsa, pieņem šos vārdus, iesakņo šos vārdus savā sirdī.  Mēs piederam Kristus miesai, gan kopīgajā darbā, gan draudzes loceklis.
Draudze, kas viens otru mīl, tā ir Kristus miesa. Jāņa ev, Tēvs lūdza, kā mēs esam viens, lai viņi būtu viens. Draudze ir mūsu ģimene, un mums ir jācīnās par to, nevis palikt vienaldzīgiem, jo mēs esam Kristus miesa.

Draudze ir Kristus miesa: un katram loceklim ir savs uzdevums:
Tev ir uzdevums:
Kāds ir Tavs uzdevums?
Nesaki, ka esi nederīgs un nevajadzīgs Kristus miesā. Tev ir uzdevums Kristus miesā. Mēs nevaram viens bez otra iztikt. Lai Kristus miesa varētu funkcionēt pilnvērtīgi, tad tai ir jābūt vienotai.  
Jēzus Kristus ir miesas galva – tās vadītājs un pavēļu devējs.
Vai mēs paklausām Jēzus dotajām pavēlēm?
Iedomājies, cik grūti būtu paiet / tikt uz priekšu, ja viena kāja izdomātu neklausīt galvas pavēlēm. Vēl jo vairāk, ja to izvēlētos vairāki orgāni uzreiz. Nav jābrīnās, ka draudze ir slima un knapi velk dzīvību, ja vairāki orgāni atteikušies darboties – darīt to, ko Kristus tiem ir uzticējis, ko Viņš ir pavēlējis. Grūti arī, ko paveikt, ja orgāni nedarbojas saskaņoti, bet visu laiku konfliktē un cenšas viens otru iznīcināt. Rokas nevar iemācīt pareizi darboties kuņģim, jo viņas to nezina un tas viņām nav jādara.
Vienīgais, ko mēs drīkstam viens otram mācīt, ir iedrošināt sekot un paklausīt Kristum. Ja tev šķiet, ka kāds draudzes loceklis nedara to, kas viņam jādara, lūdz par viņu, lai Jēzus viņam atklāj, kāds ir viņa uzdevums un dod spēku to darīt.
  • Ja kāds ir jāmāca, tad viņš atrod skolotāju
  • Ja kādam ir nepieciešams ārsts, tad viņš atrod ārstu
  • Ja Viņš vēlas, lai cilvēki dzirdētu par Viņu, tad Viņš atrod cilvēkus, kas sludina evaņģēliju.

Un tā varētu turpināt, ir dažādi uzdevumi, bet Kristus atrod cilvēku noteiktam uzdevumam, redzot kurš būs piemērotais tieši Tev. Ikviens cilvēks ir svarīgs un nozīmīgs Dieva valstības celšanai.- Ikviens. Tu esi svarīgs, jo mēs piederam pie Kristus miesas.  Mums ir jābūt Kristus rokām, lai darītu Viņa darbu, kājām, lai tecētu Viņa uzdevumā, balsij, lai runātu un izplatītu evaņģēliju tālāk.

Viņam nav citu roku, tikai mūsējās,
Lai strādātu Viņa druvā;

Viņam nav citu kāju, tikai mūsējās
Lai atvestu uz Viņa takas;

Viņam nav citas mēles, kā vien mūsējās,
Lai pastāstītu par Viņa nāvi;

Viņam nav citu palīgu, tikai mēs,
Lai vestu tos uz Viņa sirdi.


! Mūsu uzdevums ir : Būt Kristus miesas locekļiem uz zemes, caur kuriem Dievs var darīt savu darbu. Miesai ir jāfunkcionē, Miesa jūtas vesela un darboties spējīga tikai tad, ja tās orgāni strādā nevainojami.


1.- Mēs esam cits citam vajadzīgi,
Mēs nevaram izolēties viens no otra, jo mēs esam vajadzīgi. Lai Baznīca būtu veselīga miesa, mums ir vajadzīgs ikviena darbs. Mums katram ir savs darbs un vienam otru ļoti vajag.
Priecāsimies par otra veiksmēm un būsim līdzās un atbalstīsim neveiksmēs.
Centīsimies patikt Dievam, nevis izpatikt cilvēkiem.


2. Cienīt vienam otru- Cieni otra darbu un devumu nenoniecini to, vai savu darbu nevērtē labāk par cita. Jo visi mēs esam vienlīdzīgi un jebkura darbs vai kalpošana ir svarīga.

3. Būt līdzjūtīgam vienam pret otru. – Ja ir bojāts viens miesas orgāns, vai loceklis, tam cieš līdzi pārējie.

Otra rakstu vieta par šo tēmu: Rom. 12:3-8
Pāvilam šī tēma ir svarīga un nozīmīga. Tāpēc Viņš liek akcentu, ka baznīcai ir jābūt vienotai Kristus miesai. Miesas locekļi- neplēšas savā starpā un neapskauž cits citu un nestrīdas viens ar  otru. ( Jo mēs visi esam līdzvērtīgi)  Lai mēs darbotos vienoti un ar saskaņu, katrs pilda savu funkciju, uzdevumu, kuru dara ar atbildību.

  1. ‘’Cilvēk, iepazīsti pats sevi!’’  Mēs šai pasaulē neko daudz nesasniegsim, ja nenoskaidrosim, ko mēs varam izdarīt un ko nevaram.
  2. Pieņemt sevi tādus kādi mēs esam un izmantot Dieva dotās dāvanas.
Izmanto tās un neapskaud, ja kādam  ir vairāk par tevi, bet pateicies Dievam par to, ko Viņš tev ir devis. Varbūt būs brīži, ka mūsu devums būs mazs, taču nozīmīgs Dievam. Nesaki, ka tas ko tu dari, tas nav svarīgi. Nesamierinies ar kādām lietām, bet ej uz priekšu, jo Dievs dod dāvanas un vēlas mūs lietot. Tālāk šajās divās rakstu vietās tiek runāts par kalpošanas dāvanām, minēšu visā kopumā par šo tematu.

Svētrunas runāta Auces baptistu draudzē 18.10.2015 (Arnolds Bērziņš)